estetycznaclinique.pl

BB Glow

Zatrzymaj lato na skórze – zabieg BB Glow Skin

Koreańskie techniki pielęgnacyjne cieszą się coraz większą popularnością i już na dobre zagościły także w naszym kraju. Dzięki odpowiednim zabiegom i kosmetykom skóra Azjatek wygląda na zdrową, doskonale nawilżoną i promienną. Uzyskiwany tzw. hydroblask zapewnia im świeżość cery, a przy tym sprawia, że często wyglądają na młodsze niż w rzeczywistości.

Odpowiedzią na potrzeby kobiet w tym zakresie stał się zabieg BB Glow Skin. To świetne rozwiązanie dla pań w różnym wieku, które nie tylko chcą rozjaśnić swoją skórę, ale również pozbyć się widocznych na niej przebarwień. Na czym dokładnie polega zabieg BB Glow Skin i na jakie efekty można liczyć?

Jak wygląda zabieg BB Glow Skin?

Pierwszą i bardzo ważną informacją dla wielu kobiet może być to, że BB Glow Skin jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Nie powoduje krwawienia ani obrzęków. Jedynym widocznym skutkiem może być delikatne zaczerwienienie skóry, które znika w ciągu kilku godzin. Jak wygląda cały proces BB Glow Skin?

1) Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry. Bardzo często wykonuje się peeling chemiczny, tak aby pozbyć się martwego naskórka i w ten sposób ułatwić przenikanie składników w głąb.

2) Następnie, na twarz zostaje nałożony krem znieczulający. Jego działanie odczuwamy już po kilkunastu minutach.

3) Zabieg BB Glow Skin polega na wprowadzeniu w skórę (do poziomu naskórkowego) specjalnego pigmentu, w odpowiednio dobranym do cery odcieniu. Całość wykonuje się za pomocą mezoterapii mikroigłowej. Pigment jest aplikowany specjalnym kosmetycznym penem na odpowiednią głębokość, nie większą niż 1 mm.

4) Na koniec stosuje się nawilżającą maskę, która zadziała łagodząco na podrażnioną skórę. Całość zabiegu trwa około 2 godzin.

Jak działa zabieg BB Glow? Efekty, jakie możesz zauważyć, to:

  • Zdrowy wygląd cery.
  • Dochodzi do zneutralizowania wolnych rodników.
  • Naskórek zostaje pobudzony do odnowy.
  • Mocne nawilżenie skóry.
  • Cera stopniowo staje się coraz bardziej rozjaśniona.

BB Glow – opinie ekspertów

Efekty po zabiegu można porównać do wyglądu skóry po nałożeniu na nią delikatnego, koloryzującego kremu BB. Całość prezentuje się zatem bardzo naturalnie. Pigment, który jest aplikowany ma w składzie nie tylko składniki korygujące odcień cery, ale również o działaniu pielęgnującym. Stąd też możliwe jest jej nawilżenie, a jednocześnie odżywienie. Zastosowanie mezoterapii dodatkowo sprawia, iż ta zaczyna produkować więcej elastyny oraz kolagenu (sprzyjającego odnowie naskórka). BB Glow Skin pozwala także na spłycenie niewielkich zmarszczek oraz ich wygładzenie.

Aby móc cieszyć się wyżej opisanymi efektami jak najdłużej, warto zdecydować się na serię zabiegów (około 4), powtarzanych co 2-3 tygodnie. Dzięki temu, rezultaty będą miały szansę utrzymać się od 6 miesięcy do roku. O ilości zabiegów oraz ich intensywności decyduje kosmetolog, wg predyspozycji zdrowotnych i oczekiwań klientki.