estetycznaclinique.pl

Metody usuwania zmian skórnych dostępne w Estetyczna Clinique

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych to zabieg wykonywany przez lekarza. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym – za pomocą cienkiej igły pod skórę wstrzykuje się odpowiednią ilość środka znieczulającego- lidokainy, która znosi ból. Ten rodzaj znieczulenia umożliwia specjaliście bezbolesne wykonanie zabiegu, a pacjentowi zapewnia komfort. Podczas tego zabiegu lekarz nacina skórę wokół zmiany, usuwa ją, a następnie zakłada szwy warstwowe – na tkankę podskórną i skórę.Następnie na powstałą w ten sposób ranę zakłada się opatrunek, a zmianę skórną, jeżeli ona tego wymaga wysyła się do badania histopatologicznego. Pacjent tego samego dnia może wrócić do domu. 

Elektrokoagulacja to inaczej diatermia chirurgiczna lub termoliza. W trakcie zabiegu wykorzystywane są właściwości prądu o wysokiej częstotliwości. Za pomocą igieł, bądź końcówek o odpowiednim rozmiarze i kształcie dopasowanym do wielkości i rodzaju zmian, specjalista usuwa impulsami prądu zmiany ze skóry. Dzieje się to pod wpływem wysokiej temperatury (nawet do 200 stopni Celsjusza). W procesie tym wykorzystywana jest tzw. denaturacja białek, które naturalnie występują w skórze. Działanie wysokiej temperatury powoduje ich niszczenie, a w przypadku naczyń krwionośnych – dochodzi do ich zamknięcia. Elektrokoagulacja jest zabiegiem bezinwazyjnym, ponieważ nie wymaga nacinania skóry i usuwania chirurgicznego tkanek. Zabieg jest wyjątkowo bezpieczny, a ryzyko wystąpienia powikłań związanych z gojeniem się miejsca po zabiegu jest nikłe.

Kriochirurgia jest bezpieczną metodą leczenia, która polega kontrolowanym niszczeniu (kriodestrukcji) chorej tkanki poprzez jej zamrażanie. W konsekwencji zabiegu dochodzi do oddzielenia wymrożonej tkanki (zmienionej chorobowo) od tkanki zdrowej. Metoda ta jest najczęściej mało inwazyjna, miejsce poddane zabiegowi szybko się goi i daje bardzo dobre efekty terapeutyczne. W zależności od wielkości i głębokości zmiany, czasem konieczne jest powtórzenie zabiegu po upływie około 2 tygodni.

Łyżeczkowanie jest drobnym zabiegiem dermatologicznym, polegającym na mechanicznym usunięciu zmian skórnych za pomocą sterylnego narzędzia chirurgicznego zwanego „łyżeczką”. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Ze względu na jego niską inwazyjność zabieg nie wymaga hospitalizacji, wykonywany jest w warunkach gabinetu dermatologicznego lub gabinetu zabiegowego i bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent może udać się do domu. Zabieg trwa ok. 20-30 minut i zazwyczaj wystarcza jeden zabieg.