estetycznaclinique.pl

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa uznawana jest za jeden z najefektywniejszych preparatów wykorzystywanych w zabiegach medycyny estetycznej. Jest to krwiopochodny materiał autologiczny, co oznacza, że jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Fibryna zawiera wszystko to, co osocze bogatopłytkowe, czyli wysoką koncentrację płytek krwi, a także czynników wzrostu. Preparat ten jest dodatkowo wzbogacony o włókna fibryny, które tworzą skomplikowaną, trójwymiarową sieć. Przekłada się to na powolniejsze i dłuższe uwalnianie składników aktywnych oraz lekki efekt wolumetryczny. Takie stopniowe działanie fibryny pozwala na dłuższą stymulację komórek macierzystych skóry i fibroblastów do zaawansowanych procesów odnowy i odmłodzenia skóry.
Pobudzenie procesów autoregeneracji skóry umożliwia wszechstronne zastosowanie fibryny bogatopłytkowej. Zabieg pozwala na rewitalizację i odmłodzenie skóry twarzy, a w wersji rozszerzonej także szyi lub szyi i dekoltu. Fibryna wykorzystywana jest w zabiegu wypełniania doliny łez, co pozwala na odmłodzenie okolic oczu oraz zredukowanie widoczności zasinień pod oczami. Fibryna bogatopłytkowa pozwala ponadto na kompleksową poprawę wyglądu dłoni. Kolejne zastosowania tego odmładzającego koncentratu to spłycenie i rozjaśnienie blizn potrądzikowych, po oparzeniach czy blizn pooperacyjnych, a także rozstępów. A ostrzykiwanie fibryną warg sromowych pozwala na rewitalizację okolic intymnych, poprawę napięcia ścianek pochwy i jej lepsze nawilżenie.

efekty fibryny bogatopłytkowej

Kombinacja związków aktywnych pobudza procesy naprawcze i stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, umożliwiając odmładzanie skóry twarzy, dłoni, szyi i dekoltu. Zabieg umożliwia wygładzenie zmarszczek i uelastycznienie skóry, zredukowanie przebarwień i ujednolicenie kolorytu skóry. Osocze bogatopłytkowe i fibryna pozwalają ponadto na zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów. Kolejne zastosowanie zabiegu to wspomaganie terapii łysienia – efektem ostrzykiwania skóry głowy osoczem czy fibryną jest zahamowanie nadmiernego wypadania włosów oraz pobudzenie ich wzrostu. Natomiast wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w celu rewitalizacji warg sromowych pozwala na wzmocnienie struktury skóry, lepsze ukrwienie okolic intymnych oraz ich optyczne odmłodzenie. Pierwsze efekty dostrzegalne są już w trakcie wykonywania serii zabiegów i efekty te utrzymują się przez wiele miesięcy.

przeciwwskazania do stosowania fibryny bogatopłytkowej

– przeciwwskazania do zabiegów z preparatami krwiopochodnymi nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich:

– Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się zabiegu.

– Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

– Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

– Chemio i radioterapia.

– Choroby autoimmunologiczne 

Oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

– Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

– Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.

– Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

– Skłonność do keloidów.

– Hemofilia.

– Epilepsja.

– Ciąża i karmienie piersią. 

Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

– Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

– Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.

– Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

Kombinacja związków aktywnych pobudza procesy naprawcze i stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, umożliwiając odmładzanie skóry twarzy, dłoni, szyi i dekoltu. Zabieg umożliwia wygładzenie