estetycznaclinique.pl

Pierwsza wizyta w Estetyczna Clinique

Przed skorzystaniem z usług gabinetu medycyny estetycznej

Decydując się na wybór kliniki medycyny estetycznej należy dokładnie zweryfikować gabinet i proponowaną ofertę. Skutki zabiegów przeprowadzanych w nieodpowiednich warunkach bywają niebezpieczne dla zdrowia, dlatego właśnie należy zweryfikować przede wszystkim:

  • Czy gabinet działa zgodnie z prawem,
  • Czy zabiegi wykonuje specjalista z odpowiednimi uprawnieniami,
  • Z jakiego sprzętu i preparatów korzysta gabinet,
  • Czy w klinice panuje odpowiednia, intymna i przyjemna atmosfera.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej zazwyczaj polega na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem. Specjalista dermatologii estetycznej rozmawia z zainteresowanym i dokonuje oceny skóry. Podczas pierwszego wywiadu najważniejsza jest szczerość, dlatego więc warto omówić stan swojego zdrowia, przynieść aktualną dokumentację medyczną oraz otwarcie wyjaśnić problem. Na podstawie uzyskanych informacji specjalista może zaproponować odpowiednie formy terapii oraz wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.

Należy w precyzyjny sposób określić problem i sprecyzować oczekiwania. Warto zastanowić się, co tak naprawdę przyczyniło się do wizyty w gabinecie oraz opisać oczekiwania dotyczące efektu. W celu jego uzyskania należy zdać sobie sprawę, że zabiegi w renomowanych gabinetach nie są najtańsze, dlatego już na wstępie warto poruszyć kwestię środków, jakie można na nie przeznaczyć.

Każda z otrzymanych informacji jest dla specjalisty bardzo ważna, ponieważ na jej podstawie może zaproponować optymalny plan terapii.

Jak przebiega pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej?

Pierwsza wizyta w gabinecie to przede wszystkim rozmowa ze specjalistą z wybranej dziedziny. Dzięki precyzyjnej odpowiedzi specjalista poznaje potrzeby pacjenta oraz jego oczekiwania. Następnie specjalista rozrysowuje, w jakich obszarach oraz w jakim celu będzie stosował określone techniki zabiegowe.

W miarę dostępnych możliwości pokaże także efekty, jakie można osiągnąć po poddaniu się określonemu zabiegowi. Po omówieniu planu działania oraz wyjaśnieniu, na czym polega zabieg oraz jakie rezultaty może przynieść zalecana metoda terapii, bardzo często wykonuje się jeden z zaplanowanych zabiegów. Takie działanie jest możliwe jedynie za zgodą pacjenta i po odpowiednim przygotowaniu się.