EGZOSOMY ASCE
Co to są egzosomy?
Egzosomy składają się z błony lipidowej, która otacza wewnętrzną treść z różnymi cząsteczkami, takimi jak białka, lipidy, kwas nukleinowy (RNA i DNA) oraz inne substancje biologicznie czynne, takie jak cytokiny i czynniki wzrostu. Wewnętrzna treść egzosomów jest selektywnie sortowana i odzwierciedla stan metaboliczny i funkcjonalny komórki, z której pochodzą.
Egzosomy mają ważne funkcje biologiczne, takie jak transportowanie cząsteczek międzykomórkowych, komunikacja międzykomórkowa i regulacja procesów fizjologicznych. Łatwo przemieszczają się w płynach ustrojowych. W ostatnich latach egzosomy stały się przedmiotem intensywnych badań ze względu na ich potencjalne zastosowanie w medycynie regeneracyjnej, terapii genowej i leczeniu chorób nowotworowych. To prawdziwy przełom w medycynie estetycznej i regeneracyjnej.
Jakie efekty mogę uzyskać po zabiegu z wykorzystaniem egzosomów?
Terapia egzosomami może być jednym z wielu sposobów na odmłodzenie skóry. Ta preparat potwierdzony licznymi badaniami, skraca znacznie czas rekonwalescencji przy zastosowaniu dodatkowej technologii jaką jest RF lub laser. Egzosomy, ze względu na zawartość różnych substancji biologicznie czynnych, mają wiele właściwości, które mogą wpłynąć na kondycję skóry, w tym na jej jędrność, elastyczność i nawilżenie.
Egzosomy zawierają czynniki wzrostu, cytokiny, peptydy oraz lipidy, które pobudzają procesy regeneracyjne skóry. Wpływają na produkcję kolagenu i elastyny, co skutkuje poprawą jędrności i elastyczności skóry. Wpływają także na mikrokrążenie w skórze, co poprawia jej ukrwienie i zapewnia lepsze dotlenienie tkanek. Zabieg z użyciem egzosomów może pomóc w redukcji zmarszczek, poprawie jędrności skóry, wygładzeniu i nawilżeniu jej powierzchni oraz zmniejszeniu widoczności przebarwień.
Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który dokładnie omówi z pacjentem zalety i ryzyka terapii oraz dobierze odpowiednią metodę leczenia.
Wskazania do zastosowania
- redukcja zmarszczek,
- poprawa kolorytu skóry,
- nawilżenie skóry,
- redukcja przebarwień,
- przyśpieszenie procesu regeneracji leczenia: blizn (również, potrądzikowych),
- gojenia się ran,
- redukcja blizn przerośniętych,
- leczenie hipermelanozy,
- zmniejszenie objawów atopowego zapalenia skóry,
- leczenie trądziku,
- leczenie łysienia ( w przypadku terapii na włosy, najlepszy efekt daje w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym – czynniki wzrostu