Modelowanie ust
Modelowanie czy wręcz powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg naturalny. Naturalne powiększanie ust możliwe jest do zastosowania w przypadku większości pacjentów. Umożliwia pacjentkom uzyskanie pożądanych efektów w odpowiedzi na brak satysfakcji z kształtu ust, ich struktury czy kolorytu. Bardzo często niezadowalający kształt czy struktura ust spowodowane są uwarunkowaniem genetycznym. Mamy wówczas do czynienia z asymetrią lub małą objętością. W medycynie estetycznej możliwe jest naturalne powiększanie ust.
Drugim czynnikiem powodującym niezadowalającą kondycję ust jest proces fotostarzenia się skóry wywołany nie tyle określonym wiekiem, co niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.Do czynników takich zaliczyć należy: działanie promieni słonecznych, wahania temperatury, ekspozycja na wiatr powodujący nadprodukcję wolnych rodników i osłabienie włókien kolagenowych. Usta po kwasie hialuronowym są jędrne, mają wyraźniejszy jednolity koloryt.
Ostatnią przyczyną potrzeby modelowania ust, zwanym też potocznie zabiegiem lips up, są zaburzenia nawilżenia spowodowane spadkiem poziomu kwasu hialuronowego w procesie starzenia. Dochodzi wówczas do przesuszenia ust, ich zwiotczenia wraz z utratą objętości. Wówczas modelowanie ust kwasem hialuronowym pomaga uzyskać pożądany kształt i strukturę ust.
Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie jest skomplikowany, jednak dla Twojego bezpieczeństwa zawsze poprzedzamy go wnikliwą konsultacją medyczną.
W pierwszym etapie na okolice ust poddawane zabiegowi nakładany jest preparat ze znieczuleniem – najczęściej w postaci kremu. Niekiedy, jeśli pacjenci zgłaszają znacznie obniżony próg bólowy, lekarz decyduje o zastosowaniu silniejszego środka podobnego do tego, który stosuje się w stomatologii. Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym zmiany, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który idealnie uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zwiotczenia, wszelkie bruzdy czy wręcz brakuje objętości. Kwas hialuronowy w zabiegu korygowania ust podajemy mikrokaniulą w celu zmniejszenia ryzyka pojawienia się opuchlizny ust czy zasinienia po zakończeniu zabiegu. Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, która ślizga się w tkance. To dodatkowo ogranicza do minimum uszkodzenie naczyń krwionośnych. Usta po kwasie hialuronowym bywają opuchnięte, jeśli HA zostanie niewłaściwie zaaplikowany.
Kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid) to substancja zupełnie naturalna, która występuje w naszym organizmie. W zdecydowanie największej ilości znajduje w naszej skórze. Wraz z upływem czasu, czyli w procesie starzenia organizmu, kwasu hialuronowego w naszym ciele ubywa. Również szczególnie w obszarze ust. Medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie jego niedoboru, poprzez zabiegi wypełniania, modelowania czy powiększania ust kwasem hialuronowym.
Kwas hialuronowy jest glukozaminoglikanem, który wiąże w skórze wodę i odpowiada za jej właściwe nawilżenie .
W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu natychmiastowego nawilżenia przesuszonych, zwiotczałych ust. Utrzymuje się w tkance od kilku dni do około miesiąca. Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Czas z jakim utrzymuje się w tkance zależy od stopnia jego usieciowania, oraz indywidualnych cech pacjenta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance, natomiast efekty zabiegupowiększania czy wypełniania ust kwasem hialuronowym lub też tzw. zabieg lips up, utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy.
Kwas hialuronowy podaje się praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej w obszary na twarzy. Przeważnie koryguje się okolice ust, policzków, czy nosa.
W podkategorii „wypełnianie bruzd/zmarszczek” poproszę o dodanie treści:
Zabieg kwasem hialuronowym nie jest skomplikowany, jednak dla Twojego bezpieczeństwa zawsze poprzedzamy go wnikliwą konsultacją medyczną .
W pierwszym etapie na skórę poddawaną zabiegowi nakładany jest preparat ze znieczuleniem – najczęściej w postaci kremu. Niekiedy, u pacjentów z niskim progiem bólowym, lekarz decyduje o zastosowaniu silniejszego środka podobnego do znieczulenia stosowanego w stomatologii.
Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości.
Kwas hialuronowy można podać igłą lub mikrokaniulą w zależności od obszaru i wskazań terapii. Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, która ślizga się w tkance, co, zmniejsza ryzyko pojawienia się po zabiegu siniaków, krwiaków i ogranicza do minimum uszkodzenie naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy można podawać na wiele różnych sposobów – liniowo wzdłuż linii zmarszczki, w formie depozytów, które wypełniają zapadniętą tkankę lub jako nici hialuronowe mające na celu napięcie i zliftingowanie skóry.
Efektem wypełniania kwasem hialuronowym jest likwidacja jego niedoboru. Następuje poprawa procesu wiązania wody w komórkach, a co za tym idzie, poprawa objętości skóry w miejscach gdzie wystąpiło zwiotczenie.
Doskonałe efekty nawilżające i modelujące przynosi wypełnianie ust kwasem hialuronowym.
W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego nieusieciowanego efektem jest przede wszystkim nawilżenie skóry.
Kwas hialuronowy usieciowany przynosi natomiast doskonałe efekty przy modelowaniu twarzy, nosa czy kości policzkowych.
Wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego
Zabiegi kwasem hialuronowym przede wszystkim przywracają skórze sprężystość, jędrność, nawilżają ją i wyraźnie spłycają zmarszczki. Obecność kwasu hialuronowego jest niezwykle istotna, gdyż odpowiada za prawidłową gospodarkę wodną naszej skóry. Terapia kwasem hialuronowym ma również na celu uzupełnienie jego niedoboru.
Zastosowanie kwasu hialuronowego w terapii ma uzasadnienie w przypadku spłycenia blizn ( np. poopreracyjnych), wypełniania ubytków w skórze.
Czas zabiegu wypełniania i modelowania kwasem hialuronowym
Zabieg trwa od 30 do 90 minut w zależności od tego czy wypełniamy kwasem hialuronowym usta, modelujemy nos czy modelujemy policzki lub czy wypełniamy zmarszczki albo wygładzamy blizny.